Ви є тут

Про інститут

Державну установу „Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України” створено в результаті перейменування „Інституту харчової хімії і технології НАН України".

Свідоцтво про державну атестацію наукової установи

Підсумки оцінювання діяльності наукової установи

Основні напрями досліджень інституту, згідно статуту :

  • вивчення молекулярно-біологічних і клітинно-біологічних механізмів життєдіяльності рослинних клітин на основі розвитку структурної та функціональної геноміки і біоінформатики рослин, структурної біології та молекулярної генетики;
  • розробка нових молекулярних біотехнологій та нанобіотехнологій рослин і прокаріотичних систем;
  • розробка наукових засад ресурсозаощаджувальних технологій переробки сільськогосподарської сировини, одержання нових видів харчових продуктів та отримання біопалива з біомаси;
  • розробка біотехнологій виробництва продуктів харчування, їх складових та біологічно активних компонентів, молекулярно-генетичних і біохімічних методів фітосанітарного, медико-біологічного контролю продовольчої сировини, харчових добавок, продуктів і кормів та наукових засад біобезпеки.

Інститут очолює доктор біологічних наук, професор, акад. НАН України Я.Б. Блюм.

ІХБГ має чотири наукові відділи, в складі яких – п’ять лабораторій, а також загальноінститутські підрозділи:

Відділ геноміки та молекулярної біотехнології.

Відділ. Завідувач відділу докт. біол. наук., професор, академік НАН України Блюм Ярослав Борисович.

До відділу належать:

1) Відділ геноміки та молекулярної біотехнології (завідуючий – акад. НАН України Я.Б. Блюм), в тому числі:

Лабораторія молекулярної генетики рослин. Завідувач лабораторії д.б.н., с.н.с. Козуб Наталія Олександрівна.

Лабораторія біоінформатики та структурної біології. Завідувач лабораторії д.б.н., ст.н.с Карпов Павло Андрійович.

Лабораторія біотехнології біопалив та інновацій в зеленій енергетиці. Завідувач лабораторії д.т.н., ст.н.с. Циганков Сергій Петрович.

Лабораторія промислової та харчової біотехнології. Завідувач лабораторії д.б.н., ст.н.с. Шульга Сергій Михайлович.

2) Відділ клітинної біології і біотехнології. Завідувач відділу, член-кореспондент НАН України, д.б.н., проф. Ємець Алла Іванівна, в тому числі:

Лабораторія проблем біобезпеки. Завідувач лабораторії к.б.н., ст.н.с. Новожилов Олег Васильович.

3) Відділ рослинних харчових продуктів та біофортифікації. Завідувач лабораторії д.б.н., ст.н.с. Ісаєнков Станіслав Валентинович.

4) Відділ популяційної генетики. Завідувач відділу д.б.н., ст.н.с. Пірко Ярослав Васильович.

5) загальноінститутські підрозділи: підрозділ апарату управління, допоміжні підрозділи.

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.09.09 р. № 1038-р до переліку наукових об’єктів, що становлять національне надбання, віднесено науковий об’єкт НАН України: Колекція штамів мікроорганізмів та ліній рослин для харчової та сільськогос подарської біотехнології Державної установи „Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України”. На кінець 2010 р. колекція складає: 194 штами мікроорганізмів (поповнилась 11 штамами міроорганізмів), 33 лінії рослин (поповнилась 6 лініями).

Загальна чисельність співробітників Інституту за станом на 01.01.2011 р. складала 83 особи (без сумісників), в т.ч. 51 науковий співробітник (серед них: докторів наук – 3, кандидатів наук – 19), 7 інженерно-технічних працівників та інших. Чисельність працівників науково-допоміжного та обслуговуючого персоналу – 32 осіби.

Діяльність Інституту в 2010 р. була спрямована на подальший розвиток фундаментальних і прикладних досліджень та використання їх результатів у народному господарстві. Виконувалось 27 тем за завданням НАН України (в тому числі 1 – по спільній програмі наукових проектів НАН України та Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), 3 - з Міністерством аграрної політики України, 1 – з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, 1- з Державним Фондом фундаментальних досліджень України (ДФФД). Виконувалось також 10 господарських договорів з підприємствами та відомствами України.

 

 

Категорія: